WraTh of The TitanS (2012) me Titra ShqiP

WraTh of The TitanS (2012)1426

Dhjete vjet pas fitores se madhe qe Persea biri gjysmeperendi i Zeusit pati kunder Kraken, po mundohet te beje nje jete te thjeshte si peshkatar dhe i perkushtuar ndaj djalit te tij Helius.Por beteja per sundim midis Perendive dhe Titaneve nuk ka mbaruar. Njerezit duke mos u lutur me , Perendite kane filluar te humbasin forcen dhe kontrollin mbi Titanet e burgosur ne Boten e Poshtme (Tartara), si dhe perbindshit Krono, babait te Zeusit. Pasi shkateruan Kronon, Perendite vellezer Zeusi, Hades dhe Posidona , e burgosen ate ne Boten e Poshtme, ne Tartar. Por Persea, kur shikon se xhaxhai i tij Hades bashke me te birin e Zeusit, Aris, vellai i Perseas u bene aleate me Kronon, gjyshin e tij, do te beje ceshte e mundur ne menyre qe te liroje babain e tij Zeusin dhe te shpetoje boten e cila po shkon drejt shkaterrimit nga fuqia e Titaneve.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s